Maritiem Digitaal
collectie zoeksyteem van de maritieme musea
Reproductie op kunststof van een aquarel van John Rabou in 2008, getiteld 'Aanhouding van Godfried', 2018
titel | Reproductie op kunststof van een aquarel van John Rabou in 2008, getiteld 'Aanhouding van Godfried', 2018
|
---|
inventarisnummer | G0753
|
---|
collectie | grafiek (modern)
|
---|
museum | Museum Vlaardingen
 |
---|
maker | onbekend; Rabou, John
|
---|
omschrijving | Het latijn in het midden leest: “predones super corpora occisorum equitaverunt.” Dit kan ongeveer vertaald worden als: “De paarden reden over de lichamen van de gedoden.” De man met de uitgestoken hand is graaf Dirk III die roept dat zijn soldaten niet Godfried moeten doden.
Het latijn rechts leest: “Godefridem ducem circumdatum.” Godfried was de ‘generaal’ van het leger van de keizer uit Duitsland. De vertaling luidt: “de leider/aanvoerder Godfried omsingeld”. Hij had mazzel dat Dirk III uit zijn burcht kwam en hem redde van de dood.
De originele aquarellen uit het Vlaardingse stadhuis hebbende eerste twee weken in de expositie 'Is getekend' in Museum Vlaardingen gehangen en toen vervangen door deze reproducties.
|
---|
startdatum | 2008
|
---|
einddatum | 20182008
|
---|
Commentaar van bezoekers